Dovol, aby zahrada tvé mysli rozkvetla!

My ženy máme neuvěřitelný talent komplikovat si život nezdravým smýšlením o sobě samých a o životě vůbec. Místo toho, abychom ze svých myšlenek stavěly květinové mosty, které nás přenesou přes překážky, děláme z nich klacky, které si házíme přímo pod nohy. Často si těch suchých klacků nanosíme do hlavy tolik, že jsme jimi obklíčené a sesycháme pak spolu s nimi.

Jestli se právě teď cítíš na myšlenkové úrovni jako seschlá větévka, pojď rychle obrůst šťavnatým listím!

Foto by: Sarah Zucca, zdroj: foter.com


Jde se plet a okopávat!

Stejně tak jako pečujeme o svoje zahrádky u domků a na balkónech, měly bychom věnovat péči i svým myslím, aby to v nich krásně kvetlo a vonělo. V zahradě myšlenek se totiž často roztahuje plevel negativních a sebedestruktivních myšlenek a vzorců, které nás dusí a znemožňují vzácným rostlinkám naší osobnosti, aby se rozrostly. Tak si teď vezmi motyčku a rukavice a pojď se své mysli chvíli pověnovat.

  • Co se právě nyní děje v zahradě tvé mysli? Jak to tam vypadá? Je tam harmonie, nebo chaos? Je tam světlo, svěžest a barvy, nebo temno, zatuchlo a šero?
  • Které myšlenky právě teď nejvíc zaměstnávají tvou hlavu? Vypiš si je na papír a popřemýšlej, jakou barvu a vlastnosti bys k nim přiřadila. Jsou barevné, voňavé, svěží, nebo pichlavé, žahavé a temné?
  • Které myšlenky pociťuješ jako plevelné a škodlivé? Vypiš si je na papír a popřemýšlej, kde se vzaly a jak hluboko tebou prorůstají. Pak je vytrhej i s kořeny. Slib si, že už je nebudeš podporovat.

Abys mohla zasadit nové myšlenky, je třeba pustit do své mysli slunce. Najdi si místo nejlépe někde v kvetoucí přírodě – naciť se na ten pocit, že i ty sama v sobě tuhle nádheru máš. Nech na sebe působit zeleň, vnímej, jak tě ovívá vítr, vnímej zpěv ptáků a vůně rostlin kolem sebe. Představ si, jak sluneční paprsky prozařují a léčí tvou mysl – zůstaň tak, dokud neucítíš, jak se tvá mysl směje, je v ní světlo, všechna negace podlehla žáru slunce a v tvé mysli zůstalo jen to zdravé.

Zdroj: Ben Seidelman, zdroj: foter.com


Jde se sázet!

Nyní si připrav semínka krásných podporujících myšlenek a začni si svou zahrádku mysli zvelebovat! Co by tě podpořilo? Co bys potřebovala sama od sebe každý den slyšet? Dopřej si to! Inspirovat se můžeš našimi semínky nebo kouzelnými Slovy štěstí.

  • Semínko sebevědomí: Možná nejsem dokonalá, ale právě to mě dělá výjimečnou. Mám své zvláštní rysy, své vnitřní dary a talenty. Moji hodnotu potvrzuje už jenom to, že jsem přišla na tento svět.
  • Semínko lásky: Jsem dítě lásky a jsem pod její ochranou. Miluji bez podmínek. Kdykoli pochybuji, ptám se: Co by teď udělala láska?
  • Semínko odvahy: Neúspěch neexistuje. Existují pouze lekce, které mě mohou posílit.
  • Semínko důvěry: Všechno v mém životě je v pořádku. Já jsem v pořádku. Život plyne a já mu důvěřuji.

Jde se rozkvétat!

Nech tvou mysl, aby kvetla. Dopřávej jí pravidelnou zálivku inspirativních obsahů a duševní výživy. Kdykoli si všimneš, že v tvé mysli zakotvila nějaká myšlenka, zeptej se sama sebe: Je ta myšlenka plevelem nebo krásnou květinou? Zdobí moji mysl, nebo ji zahlcuje a dusí? Chci ji nechat ve své mysli růst?

Milá, dbej, aby tvé myšlení bylo pozitivní a láskyplné. Protože to vše se odrazí i v tvém životě… ♥ A pokud náhodou cítíš, že tě myšlenkové zahradničení samotnou zmáhá, můžeš si dopřát unikátní Wellness Mysli.

Petra Pospíchalová
Zasněná víla s hlavou plnou nápadů, knihomilka, pisatelka a kreativní duše, která miluje psaní a práci s textem všeho druhu. Bytostně ctí přírodu, má vášeň pro tancování, výletování, focení a ženský seberozvoj. Srdcem je naladěná na inspirující svět La Que Sabe.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.