Emoce – náš zdroj energie

Že je emoce balík silné energie, to jsem už na vlastní kůži zakusila mnohokrát. Ten balík mě vždycky do sebe vcucl, mačkal mě a ždímal a potom mě vyplivl rozlámanou a pohmožděnou. Ten balík vždycky zničeho nic přišel, já jsem ještě chvíli křičela neee, já nechci, ale ubránit se nedalo, zbývalo jen přečkat bouři a pak se oklepat, dát se zpět dohromady a přemýšlet, jak to udělat, abych se příště nenechala semlít.

UntitledJenže balík nemusí vždy fungovat jako pračka a ždímačka v jednom. Může to být dárek. Dárek s krásnou mašlí, pokaždé jiné barvy. Tmavě červená pro vášeň i žárlivost, světle červená pro nadšení nebo vztek, modrá pro hloubku nebo smutek, zelená pro inspiraci nebo odpor atd. A energii dárku mohu využít jako svůj pohon.

Jak???

1) OD-IDENTIFIKOVÁNÍ. Uvědomím si, že já nejsem balík :-). Ono já, které balíček právě dostává, je absolutně odlišné od balíčku samého. To zní triviálně, ale kolikrát jsem si už myslela, že má dobrá nálada je navždy? Navždy smutná, navždy stejný názor, dojem, myšlenka, vše se zdá navždy, ale ejhle, ono se to mění jako na běžícím páse. OD-IDENTIFIKOVÁNÍ je klíč k vnitřnímu klidu. Emoce VŽDY přijde a také zase odejde. “Já” zůstává. Ono “já” je jako malé dítě, které dostává jeden dárek za druhým, raduje se z nich, ale nikdy svou identitu do dárků nerozpouští. “Já” není dárek, dárek není “já”. “Já” nejsem emoce, emoce nejsem “já”. To se lehce řekne, ale vnímejte to tak, když s Vámi zrovna cloumá vztek. V tu chvíli mám pocit, že “já” jsem ten vztek a že ten vztek snad nikdy neodejde. Jenže on odejde a “já” zůstane, neposkvrněné, nezasažené, pořád stejné. Ostrůvek klidu, ostrůvek ticha.

2) OD-NÁLEPKOVÁNÍ. “Jo ahááá! Právě jsem obdržela balík s názvem “vztek”. Děkuji velmi. Podívám se nyní co ten balík umí. Wow! Je v něm teda hodně energie.” Jaké energie? Nijaké. Čisté. Mizí mé označení “toto je nepříjemné”. Objeví se jen “toto je prostě energie stejná jako jakákoliv jiná”. A v tu chvíli to přichází! “Kvantový skok” – neboli obrat o 160 stupňů ve vnímání světa. Energie emoce náhle není mým nepřítelem, kterého se chci rychle zbavit, ale mým zdrojem. Nedá se to představit, dokud to nevyzkouším. Takže až přijde další emoce, šup na to.

Děkuji.
judita podpis

 

 

Obrovské poděkování patří knize “Kvantové vědomí” (Stephen Wolinsky). Dechberoucí, povznášející a osvětlující. Velmi, velmi doporučuji.

Chceš být s námi?

Komentáře
  1. vancurikova.marta napsal:

    Judit díky za tvé krásné dárkové balíčky,kterými dokážeš druhého obohatit a pohladit!

    • Judita napsal:

      Martičko, zrovna jsem si říkala, že se na Tebe už taaak těšíme! Děkuji Ti za nádherný komentář. Objímám Tě!!!!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.